rapii mogą dołączyć do grupy nowe osoby. W drugim przypadku, grupa rozpoczyna i kończy swój proces w tym samym gronie osób. Psychoterapia taka otwiera na kontakt i może być bardzo pomocna osobom o dużym poziomie lęku, które doświadczają trudności we wchodzeniu w relacje z innymi ludźmi.
Fobie to realny problem - jak go pokonać?
Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył irracjonalnego lęku wie, jak trudno żyje się z takimi doznaniami. Może to być lęk przez pająkami, ptakami, wysokością lub mniej znany typ fobii. Jedna cecha jest wspólna - poczucie wykluczenia, przez które zamykamy się w sobie. Terapia grupowa może być tu znakomitym wyjściem z sytuacji. Badania pokazują, że w niektórych przypadkach nerwice czy fobie można wyleczyć za pomocą terapii równie skutecznie, co przy użyciu leków. Dobrze dobrana psychoterapia sprawi, że fobie z czasem odejdą w niepamięć, a my zaczniemy znowu cieszyć się życiem.
Każda grupa terapeutyczna to indywidualna społeczność
Każda grupa terapeutyczna to indywidualna społeczność, która ma swoją własną dynamikę i reguły działań. Psychoterapia tego typu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią z powodu różnorakich zaburzeń społecznych, takich jak nerwica lękowa i fobia społeczna. Uczestnicy grupy mogą w bezpiecznych warunkach przyglądnąć się swoim utrwalonym, niekorzystnym sposobom reagowania i przepracować je pod okiem profesjonalisty. Terapia grupowa daje narzędzia pomagające w życiu codziennym i uwalnia lęk.
Nie dziwi więc że coraz więcej
Każdy z nas ma od czasu do czasu swoje własne problemy. Czasami są to problemy natury zawodowej, innym razem związane są z naszą rodziną, partnerem lub przyjaciółmi, z którymi utrzymujemy kontakt.
Niestety coraz częściej problemy te mają również podłoże psychiczne. Nie dziwi więc, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na cotygodniowe wizyty u psychologa lub terapeuty.
Rozwiązania i porady takie jak psychoterapia czy też terapia grupowa stają się coraz częściej jedynym wyjściem dla osób, które muszą zmagać się z depresją.